Vagabond (2019)

Vagabond (2019)

Sep. 20, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 20, 2019

Regjizori

Yu In-sik
Regjizori

Aktorët

Lee Seung-gi isCha Dal Gun
Cha Dal Gun
Bae Suzy isGo Hae Ri /
Go Hae Ri / "Elsa"
Shin Sung-rok isGi Tae Woong
Gi Tae Woong
Baek Yoon-sik isJung Gook Pyo [President of South Korea
Jung Gook Pyo [President of South Korea
Moon Sung-keun isHong Sun Jo [Prime Minister of the Republic of Korea
Hong Sun Jo [Prime Minister of the Republic of Korea
Kim Min-jong isPark Man Young [Minister of National Defense
Park Man Young [Minister of National Defense
Lee Ki-young isKang Joo Chul [Director of the NIS psychological intelligence bureau
Kang Joo Chul [Director of the NIS psychological intelligence bureau
Jeong Man-sik isMin Jae Shik [NIS Agent
Min Jae Shik [NIS Agent
Hwang Bo-ra isGong Hwa Sook [Staff of the seven countries of the NIS / Hae Ri's friend
Gong Hwa Sook [Staff of the seven countries of the NIS / Hae Ri's friend
Lee Kyung-young isEdward Park / Park Gi Pyo [Dynamic Systems Corporation group D.K.P head
Edward Park / Park Gi Pyo [Dynamic Systems Corporation group D.K.P head

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Një stuntman korean që ëndërron të bëhet një aktor i filmave aksion shndërrohet në një hetues kur nipi i tij vritet në një aksident ajror që shkakton më shumë se dyqind vdekje. Intrigat dhe korrupsioni janë gjithandej, deri në pikën që hetimet e tij do të bashkohen me ato të një agjenti të fshehtë të shërbimit sekret.

 

Vagabond – Për çfarë bëhet fjalë?

Cha Dal-gun punon në kinema, por jo siç do të dëshironte ai. Ai është një stuntman dhe shpreson që një ditë të bëhet një yll në filmat aksion, ashtu si idhulli i tij Jackie Chan. Por kur një aeroplan rrëzohet duke vrarë më shumë se dyqind njerëz, ai vendos të ndërmarrë një mision dhe të hetojë shkaqet e aksidentit, sepse nipi i tij njëmbëdhjetë vjeç ishte midis viktimave.

Ndërsa zhytet në dinamikën e incidentit, ai do të zbulojë një rrjet korrupsioni dhe krimesh që do të përhapen në të gjithë vendin, duke përfshirë gjithë Korenë dhe që do ta sjellë atë së bashku me Go Hae-Ri, një vajzë që ka pranuar të mbështesë familjen e saj. për të punuar në fshehtësi në shërbimet sekrete kombëtare.

 

Kuriozitet

Fillimisht episodet e serialit ishin 36, me 20 minuta secili, por për shpërndarjen e transmetimit në Netflix ka bashkuar episodet tre në të njëjtën kohë.

Të dy protagonistët kishin punuar më parë së bashku në Gu Family Book, një seri TV Koreane e vitit 2013, një dramë historike e vendosur në shekullin e gjashtëmbëdhjetë.

Vagabond (2019)
Vagabond (2019)
Titulli origjinal 배가본드
Vlerësimi TMDb 8.6 176 vota
Transmetuar në dt: Sep. 20, 2019
Përfunduar në dt: Nov. 23, 2019
Sezone 1
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip
Limitless with Chris Hemsworth (2022) me Titra Shqip
Peacemaker (2022) me Titra Shqip
High Water (2022) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Carla Samuel (2021) me Titra Shqip
The O.C. (2003) me Titra Shqip
Mocro Mafia (2018) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Star Wars: Andor (2022) me Titra Shqip
Mayor of Kingstown (2021) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip