The Sopranos (1999) me Titra Shqip

The Sopranos (1999) me Titra Shqip

Jan. 10, 1999
Vlerësimi juaj: 0
9.8 4 vota

Sezone dhe episode

6Sezoni 6 Mar. 12, 2006
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
5Sezoni 5 Mar. 07, 2004
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
4Sezoni 4 Sep. 15, 2002
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Mar. 04, 2001
10
2Sezoni 2 Jan. 16, 2000
10
1Sezoni 1 Jan. 10, 1999
10

Regjizori

David Chase
Regjizori

Aktorët

James Gandolfini isTony Soprano
Tony Soprano
Edie Falco isCarmela Soprano
Carmela Soprano
Jamie-Lynn Sigler isMeadow Soprano
Meadow Soprano
Robert Iler isA.J. Soprano
A.J. Soprano
Lorraine Bracco isJennifer Melfi
Jennifer Melfi
Michael Imperioli isChristopher Moltisanti
Christopher Moltisanti
Steven Van Zandt isSilvio Dante
Silvio Dante
Tony Sirico isPaulie Gualtieri
Paulie Gualtieri
Dominic Chianese isJunior Soprano
Junior Soprano
Aida Turturro isJanice Soprano
Janice Soprano

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Historia e mafiozit italo-amerikan me bazë në Nju Xhersi, Tony Soprano dhe vështirësitë me të cilat përballet ndërsa përpiqet të balancojë kërkesat konfliktuale të jetës së tij në shtëpi dhe organizatës kriminale që ai drejton. Këto vështirësi shpesh theksohen përmes marrëdhënies së tij të vazhdueshme profesionale me psikiatren Jennifer Melfi. Shfaqja paraqet anëtarët e familjes së Tony-t dhe bashkëpunëtorët e mafias në role të spikatura dhe histori, veçanërisht gruaja e tij Carmela dhe kushëriri dhe mbrojtësi i tij Christopher Moltisanti.

The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Sopranos
Vlerësimi TMDb 8.558 1,893 vota
Transmetuar në dt: Jan. 10, 1999
Përfunduar në dt: Jun. 10, 2007
Sezone 6
Episodet 86
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë3

Tituj të Ngjashëm

Tell Me Lies (2022) me Titra Shqip
Il capo dei capi aka Corleone (2007) me Titra Shqip
Hache 2019
Russian Doll (2019) me Titra Shqip
The Terminal List (2022) me Titra Shqip
Chucky (2021) me Titra Shqip
Dominion 2014
Black Bird (2022) me Titra Shqip
Fatma 2021
The Secret Circle (2011) me Titra Shqip
Catherine the Great (2019) me Titra Shqip
American Gigolo (2022) me Titra Shqip