Snowpiercer (2020) me Titra Shqip

Snowpiercer (2020) me Titra Shqip

May. 17, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Jan. 24, 2022
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Jan. 25, 2021
10
1Sezoni 1 May. 17, 2020
10

Regjizori

Josh Friedman
Regjizori

Aktorët

Jennifer Connelly isMelanie Cavill
Melanie Cavill
Daveed Diggs isAndre Layton
Andre Layton
Mickey Sumner isBess Till
Bess Till
Alison Wright isRuth Wardell
Ruth Wardell
Iddo Goldberg isBennett Knox
Bennett Knox
Lena Hall isMiss Audrey
Miss Audrey
Sheila Vand isZarah Ferami
Zarah Ferami
Roberto Urbina isJavier de La Torre
Javier de La Torre
Rowan Blanchard isAlexandra Cavill
Alexandra Cavill
Sean Bean isJoseph Wilford
Joseph Wilford

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Frymëzuar nga filmi eponim nga Bong Joon-ho, seriali televiziv distopian përshkruan një botë post-apokaliptike duke luftuar kundër epokës së akullit. Ashtu si në film, ai mbledh të mbijetuarit në një tren që lëviz vazhdimisht, “zëri” i të cilit në këtë rast ka tiparet e Jennifer Connelly, por gjen të njëjtat konflikte të rrezikshme klasore midis makinave të ndryshme.

 

 

Snowpiercer 2020 me titra shqip – Për çfarë flet?

Kanë kaluar shtatë vjet që kur bota u kthye në një akullnajë gjigande: përpjekjet për të luftuar ngrohjen globale kanë dështuar keq dhe të mbijetuarit e vetëm tani përpiqen të rezistojnë brenda një treni që nuk ndalet kurrë dhe kalon ciklikisht në të gjithë planetin. Por situata nuk është e njëjtë për të gjithë: nëse vagonët e klasit të parë u garantojnë pasagjerëve një jetë luksoze, megjithë kushtet e përgjithshme, këta të fundit shohin përhapjen e pakënaqësisë, varfërisë, vuajtjeve dhe kequshqyerjes. Të gjitha kushtet e vlefshme për një revoltë.

Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal Snowpiercer
Vlerësimi TMDb 7.432 1,015 vota
Transmetuar në dt: May. 17, 2020
Përfunduar në dt: Mar. 28, 2022
Sezone 3
Episodet 30
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

The Originals (2013) me Titra Shqip
Stargirl 2020 me Titra Shqip
Battlestar Galactica (2003) me Titra Shqip
The Last of Us (2023) me Titra Shqip
The Falcon and the Winter Soldier 2021
Don’t Look Deeper 2020
The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Blood of Zeus 2020
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Extant 2014
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip