Loki 2021 me Titra Shqip

Loki 2021 me Titra Shqip

Jun. 09, 2021
Vlerësimi juaj: 0
8.8 4 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jun. 09, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seria e tretë e Fazës së Katërt të Marvel Cinematic Unvierse, Loki është emëruar sipas personazhit Marvel me të njëjtin emër dhe ndodhet pikërisht pas Avengers: Endgame. Zoti i Mashtrimit kthehet me fytyrën e Tom Hiddleston, i cili përsërit të njëjtin rol si në filmat e mëparshëm.

 

Loki – Për çfarë bëhet fjalë?

Kapur nga TVA, ose Autoriteti i Variancës së Kohës, pasi vodhi Tesseract, Loki (ose më mirë një version alternativ i Loki nga Avengers: Endgame) përballet me një zgjedhje. Në fakt, organizata i ofron atij mundësinë që të ndihmohet për të riparuar afatet kohore të krijuara në mënyrë të pavullnetshme, përndryshe kësaj here varianti i vetë Loki do të shkatërrohet. Në atë moment ai nuk mund të mos bashkëpunojë, duke udhëtuar nëpër kohë dhe duke kompensuar gabimet e tij.

 

Personazhet

Loki (Tom Hiddleston) është perëndia e mashtrimit dhe vëllai adoptues i Thor. Ky version alternativ i Loki ka krijuar një kronologji të re krahasuar me Avengers: Endgame, duke anashkaluar ngjarjet e Thor: The Dark World dhe Thor: Ragnarok.

Mobius M. Mobius (Owen Wilson) është anëtar i Autoritetit të Variancës së Kohës (TVA), një organizatë që monitoron afatet kohore dhe është mbi të gjitha hapësirë-kohët.

Ravonna Lexus Renslayer (Gugu Mbatha-Raw) është gjyqtare e TVA-së.

Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Titulli origjinal Loki
Vlerësimi TMDb 8.2 1,741 vota
Transmetuar në dt: Jun. 09, 2021
Përfunduar në dt: Jun. 09, 2021
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

SPY x FAMILY (2022) me Titra Shqip
Deadly Class 2019
Sky High: The Series (2023) me Titra Shqip
The Nevers 2021 me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
1899 (2022) me Titra Shqip
Tell Me a Story 2018
Wolf Pack (2023) me Titra Shqip
Marvel’s Hit-Monkey (2021) me Titra Shqip
The Serpent 2021
Manifest (2018) me Titra Shqip
Rebelde (2022) me Titra Shqip