House of the Dragon (2022) me Titra Shqip

House of the Dragon (2022) me Titra Shqip

Aug. 21, 2022
Vlerësimi juaj: 0
9.6 67 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 21, 2022
10

Regjizori

Aktorët

Paddy Considine isViserys Targaryen
Viserys Targaryen
Matt Smith isDaemon Targaryen
Daemon Targaryen
Olivia Cooke isAlicent Hightower
Alicent Hightower
Emma D'Arcy isRhaenyra Targaryen
Rhaenyra Targaryen
Rhys Ifans isOtto Hightower
Otto Hightower

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali prequel e gjen dinastinë Targaryen në kulmin absolut të fuqisë së saj, me më shumë se 15 dragonj nën zgjedhën e tyre. Shumica e perandorive – reale dhe të imagjinuara – shkërmoqen nga lartësi të tilla. Në rastin e Targaryenëve, rënia e tyre e ngadaltë fillon pothuajse 193 vjet përpara ngjarjeve të Game of Thrones, kur Mbreti Viserys Targaryen thyen traditën e një shekulli duke e emëruar vajzën e tij Rhaenyra trashëgimtare të Fronit të Hekurt. Por kur Viserys më vonë i lind një djalë, gjykata tronditet kur Rhaenyra ruan statusin e saj si trashëgimtare e tij dhe farat e ndarjes mbjellin fërkime në të gjithë mbretërinë.

House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
Titulli origjinal House of the Dragon
Vlerësimi TMDb 7.6 18 vota
Transmetuar në dt: Aug. 21, 2022
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë19

Tituj të Ngjashëm

Who Killed Sara? (2021) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip
Tulsa King (2022) me Titra Shqip
House of Cards (2013) me Titra Shqip
Treason (2022) me Titra Shqip
Cursed (2020)
Locked Up (2015) me Titra Shqip
Anne with an E (2017) me Titra Shqip
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
Grid (2022) me Titra Shqip
The Boys (2019) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe (2021) me Titra Shqip