Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip

Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip

Sep. 29, 2019
Vlerësimi juaj: 0
8 2 vota

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Jan. 15, 2023
10
2Sezoni 2 Apr. 18, 2021
10
1Sezoni 1 Sep. 29, 2019
10

Regjizori

Aktorët

Forest Whitaker isBumpy Johnson
Bumpy Johnson
Vincent D'Onofrio isVincent “Chin” Gigante
Vincent “Chin” Gigante
Ilfenesh Hadera isMayme Johnson
Mayme Johnson
Nigel Thatch isMalcolm X
Malcolm X
Lucy Fry isStella
Stella
Paul Sorvino isFrank Costello
Frank Costello
Giancarlo Esposito isAdam Clayton Powell Jr.
Adam Clayton Powell Jr.
Rafi Gavron isErnie Nuzi
Ernie Nuzi

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Sa intrigues mund të jetë një personazh si Bumpy Johnson, kreu i botës së krimit të Harlem në vitet gjashtëdhjetë, një pikënisje për një seri?

Seriali i prodhuar nga Epix dhe i fituar nga Disney për fillimin e Star rikthehet historia e tij në një formë të trilluar, duke filluar me kthimin e tij në qytet pasi vuajti vitet e tij në burg në Alcatraz.

 

Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

1960, burgu Alcatraz, një burrë kthehet në liri pasi vuajti dhjetë vjet dënimin për trafik droge. Ky është Bumpy Johnson, një gangster i famshëm dhe udhëheqës i krimit të organizuar të Harlem, i cili pasi shleu faturën me drejtësinë do të kthehet në qytetin e tij dhe do të rilidhet me botën e tij, familjen e tij, miqtë e tij. Por ai nuk do të qëndrojë me duart e tij në xhepa për shumë kohë, sepse menjëherë do të përpiqet të rimarrë posedimin e territoreve dhe biznesit të tij, i cili ndërkohë është “vjedhur” nga mafia italiane dhe pikërisht nga familja Genovese.

Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Godfather of Harlem (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Godfather of Harlem
Vlerësimi TMDb 8.143 446 vota
Transmetuar në dt: Sep. 29, 2019
Përfunduar në dt: Mar. 26, 2023
Sezone 3
Episodet 30
Kohëzgjatja mesatare 56 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Il capo dei capi aka Corleone (2007) me Titra Shqip
Ganglands (2021) me Titra Shqip
The Time Traveler’s Wife (2022) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip
Omar (2012) me Titra Shqip
House of Cards (2013) me Titra Shqip
Waco (2018) me Titra Shqip
Locke & Key (2020) me Titra Shqip
Russian Doll (2019) me Titra Shqip
Extant 2014
Knightfall (2017) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip