Foundation (2021) me Titra Shqip

Foundation (2021) me Titra Shqip

Sep. 23, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 6 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 23, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Jared Harris isHari Seldon
Hari Seldon
Lou Llobell isGaal Dornick
Gaal Dornick
Lee Pace isBrother Day
Brother Day
Laura Birn isDemerzel
Demerzel
Terrence Mann isBrother Dusk
Brother Dusk

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Është një projekt kërkues, ambicioz dhe i rrezikshëm i Apple TV + për të sjellë Ciklin Mitik të Fondacionit të Isaac Asimov në televizion: David S. Goyer (skenarist i trilogjisë së Nolan Dark Knight) dhe Josh Friedman (Terminator: The Sarah Connor Chronicles).

 

 

Foundation – Për çfarë bëhet fjalë?

Foundation është saga e aventurave të një grupi mërgimtarësh të shpërndarë në planetë të ndryshëm të galaktikës, por të gjithë nën kontrollin e Perandorisë Galaktike, të cilët zbulojnë se mënyra e vetme për të shpëtuar Perandorinë nga shkatërrimi është ta sfidosh atë. Është një grup studiuesish të llojeve të ndryshme (shkencëtarë, inxhinierë, historianë), të cilët për këtë arsye vendosin të përballen me një udhëtim mbinjerëzor në drejtim të planetit Terminus për të shpëtuar njerëzimin dhe për të rindërtuar një botë të shëndetshme dhe paqësore, ashtu si Perandoria po shembet..

Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Foundation
Vlerësimi TMDb 8.2 274 vota
Transmetuar në dt: Sep. 23, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 04, 2021
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Crash Landing on You (2019) me Titra Shqip
My Name (2021) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Sons of Anarchy (2008) me Titra Shqip
Game of Thrones (2011) me Titra Shqip
Unorthodox 2020
Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
The Ark (2023) me Titra Shqip
Driven (2018) me Titra Shqip
The Witcher: Blood Origin (2022) me Titra Shqip
The Last Kingdom (2015) me Titra Shqip
Love 101 (2020) me Titra Shqip