Deadwood (2004) me Titra Shqip

Deadwood (2004) me Titra Shqip

Mar. 21, 2004
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Jun. 11, 2006
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Mar. 06, 2005
10
1Sezoni 1 Mar. 21, 2004
10

Regjizori

David Milch
Regjizori

Aktorët

Timothy Olyphant isSeth Bullock
Seth Bullock
Ian McShane isAl Swearengen
Al Swearengen
Molly Parker isAlma Garret
Alma Garret
Jim Beaver isWhitney Ellsworth
Whitney Ellsworth
W. Earl Brown isDan Dority
Dan Dority
Dayton Callie isCharlie Utter
Charlie Utter
Brad Dourif isDoc Cochran
Doc Cochran
Anna Gunn isMartha Bullock
Martha Bullock
John Hawkes isSol Star
Sol Star

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Historia e ditëve të para të Deadwood, Dakota e Jugut; thurur rreth ngjarjeve aktuale historike me shumicën e personazheve kryesore të bazuara në njerëz të vërtetë. Deadwood fillon si një kamp minierash ari dhe gradualisht kthehet nga një komunitet i paligjshëm i perëndimit të egër në një qytet të organizuar të qytetëruar nga perëndimi i egër. Historia fokusohet në personazhet e jetës reale Seth Bullock dhe Al Swearengen.

Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Deadwood (2004) me Titra Shqip
Titulli origjinal Deadwood
Vlerësimi TMDb 8.104 658 vota
Transmetuar në dt: Mar. 21, 2004
Përfunduar në dt: Aug. 27, 2006
Sezone 3
Episodet 36
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Power Book III: Raising Kanan (2021) me Titra Shqip
Reborn Rich (2022) me Titra Shqip
Deadly Class 2019
Dead to Me (2019) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
My Name (2021) me Titra Shqip
The Widow (2019) me Titra Shqip
Taboo (2017) me Titra Shqip
Respect (2020) me Titra Shqip
The Octopus (1984) me Titra Shqip
Titans (2018) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip