Carnival Row (2019) me Titra Shqip

Carnival Row (2019) me Titra Shqip

Aug. 29, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Feb. 16, 2023
10
1Sezoni 1 Aug. 29, 2019
10

Regjizori

Aktorët

Orlando Bloom isRycroft
Rycroft "Philo" Philostrate
Cara Delevingne isVignette Stonemoss
Vignette Stonemoss
Karla Crome isTourmaline Larou
Tourmaline Larou
Indira Varma isPiety Breakspear
Piety Breakspear
Tamzin Merchant isImogen Spurnrose
Imogen Spurnrose
Simon McBurney isRunyan Millworthy
Runyan Millworthy
Arty Froushan isJonah Breakspear
Jonah Breakspear
Andrew Gower isEzra Spurnrose
Ezra Spurnrose
Jared Harris isAbsalom Breakspear
Absalom Breakspear

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Konceptuar nga Guillermo del Toro, një serial televiziv fantazi me një mjedis viktorian të fokusuar në bashkëjetesën midis njerëzve dhe krijesave mitologjike që ikin nga atdheu i tyre.

 

 

Carnival Row – Për çfarë bëhet fjalë?

I vendosur në qytetin imagjinar të Burgue në një epokë neo-viktoriane, Carnival Row lindi nga një ide e Guillermo del Toro (Forma e ujit) dhe tregon për bashkëjetesën e vështirë të përditshme midis krijesave mitologjike dhe qenieve njerëzore.

Të parët erdhën nga larg, emigruan për t’i shpëtuar luftës që shkatërroi atdheun e tyre. Pasi u strehuan në Burgue, ata u përzien pjesërisht me njerëzit që jetonin atje, të cilët i detyruan të qëndronin mjaft të izoluar dhe të ndiqnin rregulla strikte: në fakt, ata as nuk mund të jetojnë, as të dashurojnë, as të fluturojnë lirshëm.

Jetët e tyre tashmë kaq të mbushura me grindje dhe vështirësi sociale do të vihen edhe më shumë në rrezik kur një vrasës fillon të marrë viktima vetëm mes jo-njerëzve, duke lënë pas një varg rastesh të pazgjidhura. Do të jetë detektivi Philo, një njeri, së bashku me zanën Vignette, ata që do të hetojnë rastin e fundit, që ka të bëjë me një balerin, ndoshta duke u kthyer te çelësi i zgjidhjes së të gjithave.

Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Carnival Row
Vlerësimi TMDb 7.89 896 vota
Transmetuar në dt: Aug. 29, 2019
Përfunduar në dt: Mar. 09, 2023
Sezone 2
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

DC’s Legends of Tomorrow (2016) me Titra Shqip
Bulgasal: Immortal Souls (2021) me Titra Shqip
WandaVision 2021
Titans (2018) me Titra Shqip
Don’t Look Deeper 2020
The King: Eternal Monarch (2020) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
The Undeclared War (2022) me Titra Shqip
Immortals (2018) me Titra Shqip
Wednesday (2022) me Titra Shqip
Pacific Rim: The Black 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021