Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 7153 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 2vanfem.com
  • Server 3embedsb.com
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip

Ju nuk mund ta tejkaloni fatin tuaj.Sep. 01, 2021USA132 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
7.7 11 vota

Përshkrimi i Filmit

Shang-Chi është djali i një krimineli të fuqishëm kinez. I rritur në një kompleks të izoluar nga pjesa tjetër e botës, ai u trajnua në artet marciale dhe zhvilloi aftësi të pashembullt. Sidoqoftë, ai la të kaluarën pas duke u transferuar në San Francisko. Së shpejti, babai i tij dhe shoqata e tij do ta detyrojnë të merret me atë që është dhe me trashëgiminë që mbart me të.

 

 

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Për çfarë bëhet fjalë?

Drejtuar nga Destin Daniel Cretton dhe shkruar nga i njëjti me Dave Callaham dhe Andrew Lanham (duke filluar nga personazhet e krijuar nga Steve Englehart dhe Jim Starlin), Shang-Chi dhe legjenda e Dhjetë Unazave sjell personazhet e Shang- Who, superhero nga universi Marvel. Shang-Chi jeton një ekzistencë të qetë në San Francisko ku punon si shërbëtor kur një grup vrasësish i marrin atij një varëse që i kishte dhënë nëna e tij kur isha shumë i ri. Shang-Chi dhe shoqja më e mirë Katy pastaj lënë jetën e tyre të qetë dhe largohen për në Macau për të paralajmëruar Xialing, motrën e Shang-Chi, për rrezikun që po vjen edhe për të. Ndërsa zhvillohen ngjarjet, Shang-Chi përballet me një të kaluar që besonte se e kishte lënë pas. Kur ai tërhiqet në rrjetin e organizatës misterioze të Dhjetë Unazave, të drejtuar nga babai i tij me të cilin nuk ka lidhje për vite, Shang-Chi kupton se ai duhet të ndalojë prindërit e tij dhe bandën e tyre të kriminelëve.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Bill Pope, skenat nga Sue Chan, kostumet nga Kym Barrett dhe muzika nga Joel P. West, Shang-Chi dhe legjenda e Dhjetë Unazave është në fund të fundit historia e një të riu që kupton si babai i tij është në thelb një nga kriminelët më të mëdhenj dhe më të rrezikshëm në botë. Historia sillet rreth asaj se si Shang-Chi përpunon informacionin dhe e metabolizon atë, duke kërkuar atë dozë heroizmi të nevojshëm për të hequr qafe trashëgiminë e babait të tij, një njeri shumë më kompleks sesa mendonte vetë protagonisti.

Shang-chi është një personazh mjaft i komplikuar që u shfaq për herë të parë në komikët Marvel në vitet 1970 në vazhdën e suksesit të filmave kung fu në atë kohë. “Pas më shumë se 40 vjetësh – tha producenti Kevin Feige – personazhi kishte nevojë për një rilindje. Duke rishikuar historitë e tij, ne donim ta prezantonim me Universin Kinematografik Marvel, pothuajse duke shpikur origjinën e tij dhe duke rishikuar marrëdhënien që ai ka me organizatën e Dhjetë Unazat, të cilat siç mbajnë mend shumë ishin një element në bazën e Iron Man në 2008.

Në 2013, në Iron Man 3, Dhjetë Unazat shërbyen prezantimin e personazhit të Mandarinit, i cili u shfaq për herë të parë në komike në vitin 1964, një dekadë para Shang-Chi. Prezantimi i personazhit të Shang-Chi tani na jep mundësinë të bëjmë një hap të madh prapa, të gjejmë një lidhje me fillimin e Universit Kinematografik Marvel dhe të mësojmë më shumë se kush qëndron pas Dhjetë Unazave … Publiku do të zbulojë se kush e udhëheq organizatën, përkatësisht Xu Wenwu, babai i Shang-Chi. “

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Vlerësimi IMDb 7.9 118,358 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 1,468 vota

Regjizori

Aktorët

Simu Liu isShang-Chi
Shang-Chi
Tony Leung Chiu-wai isWenwu / The Mandarin
Wenwu / The Mandarin
Michelle Yeoh isJiang Nan
Jiang Nan
Fala Chen isJiang Li
Jiang Li
Florian Munteanu isDouglas Scott / Razor Fist
Douglas Scott / Razor Fist
Dallas Liu isYoung Shang-Chi
Young Shang-Chi
Shpërndarë7

Tituj të Ngjashëm

Get Carter (2000) me Titra Shqip
Fast & Furious 6 (2013) me Titra Shqip
American Ninja (1985) me Titra Shqip
Avengers: Infinity War (2018) me Titra Shqip
Hitman: Agent 47 (2015) me Titra Shqip
Bigfoot Famous (2021) me Titra Shqip
Ferry (2021)
Kicks (2016) me Titra Shqip
The Runners (2020)
Against the Ice (2022) me Titra Shqip
The Descent: Part 2 (2009) me Titra Shqip
Son of a Gun (2014) me Titra Shqip